Prirodzenosť alebo umelá krása ženy

Veľmi často rozoberanou je téma krásy žien. O to viac ak sa bavíme o tom, či má byť žena úplne prirodzená. Keďže dnes sú už bežnými aj rôzne chirurgické zákroky pre to aby sme boli ešte viac dokonalé. Je to ale vhodné? Práve týmto som sa zaoberala.

robot

Tak poďme sa najprv pozrieť na to, čo je pre mňa úplne normálnym a tým sú umelé nechty a umelé mihalnice. Toto je dnes už veľmi bežné a podľa môjho názoru to nie je nič hrozné. Názory sa však na túto tému odlišujú. Niektorý dokonca tvrdia, že sú zlé pre naše zdravie. Mne sa to práve naopak zdá veľmi prehnané.
Podľa mňa tieto „umelé“ veci môžu ešte podčiarknuť krásu ženy. Je to prejavom, že sa o seba naozaj stará a chce byť krásna. Pre každú dobu je niečo prirodzené a pre túto sa stala prirodzenou „umelosť“. Ženy si už dnes bežne nechávajú upraviť obočie alebo dokonca zväčšiť pery, prsia alebo predĺžiť vlasy.

Ak takéto vylepšenie žene dodá viac sebavedomia nevidím na tom nič zlé. Práve naopak myslím si, že to môže byť aj nápomocné. Nie každá z nás je obdarená veľkými prsiami, krásnymi hustými mihalnicami či plnými perami. Práve preto vznikli spôsoby ako si pomôcť. Horšie sú už na tom ale väčšie chirurgické zákroky.
Nič by sa nemalo preháňať a to určite platí najmä pri zákrokoch, ktoré nás skrášľujú. Prehnanými sú už veci, ktoré nám zdravotne škodia no aj napriek tomu si ich necháme urobiť. Sú ženy, ktoré sa už na svoje pôvodné ja ani nepodobajú a to je veľmi zlé. V takomto prípade treba povedať rázne NIE!

žena

Prirodzená krása ma taktiež svoje čaro. No nemalo by to znamenať, že sa o seba vôbec nebudeme starať. Všetko čo robíme by sme mali robiť s mierou a dávať si pozor aby sme niečomu úplne nepodľahli. Mohlo by nám to ublížiť viac ako si dokážeme predstaviť. Každopádne ak sa to páči vám a považujete to za správne určite sa neriaďte zastaranými názormi, že najkrajšie je len to prirodzené.