5 užitočných tipov ako chytiť dravú rybu

1. Výbava

Háčiky: odporúča sa použiť jeden veľký alebo trojitý hák. Je dôležité vybrať vhodný hák podľa použitej návnady.
Rybárska udica: pre dravé ryby sa obyčajne odporúča veľmi stabilná udica, ale v súčasnosti sú už v ponuke aj špeciálne navrhnuté vidlice, ktoré pomôžu Napriek tomu sa musíme vopred rozhodnúť, či chceme chytiť malú alebo veľkú dravú rybu.

háčky

2. Návnada

Typ: Na dravé ryby existuje veľa rôznych druhov receptov a spôsobov, ako dosiahnuť úspešný lov. V súčasnosti už existuje množstvo vhodných návnad v širokej škále možností.
Pach: môžete experimentovať s rôznymi ochutenými pálivými alebo krvavými návnadami. Neexistuje presný recept, pretože to, čo je účinné na jednom mieste, nie je zárukou, že bude fungovať aj v inej lokalite!

3. Zvuky

Hlasná hudba a reproduktory sa vo všeobecnosti neodporúčajú na rybolov, ale to je snáď už všeobecne známe. Pri rybolove je nevyhnutné správať sa a byť čo najtichšie. Uistite sa, že sa na blízku nenachádzajú žiadne rušivé faktory ako napr. kúpajúce sa deti, alebo iná hlučná skupina. O hádzaní kameňov ani nehovoriac.

4. Trpezlivosť

Trpezlivosť je dôležitou súčasťou úspešného rybolovu. Ryby milujú keď sa môžu hrať s návnadou a radi ochutnávajú. Takže, keď zaberú, mali by sme byť trpezliví a počkať, kým nemáme istotu, že je na návnade pevne zachytená. Potom už len stačí rýchly pohyb a boj o úlovok sa môže začať.

arabi

5. Počasie

Ľahké zrážky sú vynikajúcou príležitosťou na lov rýb. Pokúsme sa vyhnúť búrkam, bleskom a hromobitiu, pretože takéto počasie nie je prospešné ani pre ryby ani pre rybára. Horúce letné dni zvyšujú aktivitu búrky pred explóziou, ryby sú nervózne, podráždené, sú v neustálom pohybe.
Teplota: Rybolov sa neodporúča počas horúcich letných dní a taktiež je dobré vyhnúť sa zimným mínusom. Najvhodnejšou teplotou je skoré chladnejšie ráno alebo večer.