Keď vám chýba adrenalín

1. Adrenalín na snehu
Určite nehovorím o tradičnej lyžovačke vo vašom obľúbenom lyžiarskom stredisku. Aj keď snowboarding býva už bežnou vecou, aj ten vie byť poriadne nebezpečný. Mnoho ľudí pri tomto druhu zábavy zranilo svojimi strmými jazdami niekoľko ľudí. Na snehu sa však dá vyblázniť aj inak. Ak ste nepočuli o jazde, ktorá prebieha v rámci terénneho auta formou Off Road, tak sa poriadne pripravte. Ide o náročný terén, kde by ste len tak nejakým autom neprešli. Preto sú k dispozícii požičané autá so špeciálnou výbavou a navyše obsahujú aj lano, ktorým sa lyžiar môže za autom rýchlou jazdou držať. Ak si chcete užiť sneh trocha inak, toto je rozhodne šport, ktorý sa oplatí vyskúšať !

hory

2. Romantický výlet
Ak sa so svojou polovičkou nudíte a obaja máte chuť zažiť niečo odvážne a zároveň romantické, let balonom bude pre vás dvoch nezabudnuteľným zážitkom. Ľudia, ktorí majú obrovský rešpekt pred výškou, či malým priestorom, z ktorého niet úniku, sa na tento let nikdy neodvážia. Vy ale chcete vidieť krajinu z vtáčej perspektívy a užívať si výhľad vo dvojici. Ste navyše odkázaný na horúci vzduch a pár ťažiacich vreciek, takže to pri prípadnej kolízii nebudete mať ľahké.

balony

3. Lietajúce veveričky alebo „wingsuit flying“
Videli ste už tie malé zvieratká, ktoré sa bez rozmýšľania ľahkým skokom z jedného stromu vrhnú na ďalší ? Nemusia mať strach, pretože ich príroda obdarila akýmisi krídlami pri roztiahnutí všetkých štyroch končatín. Človek sa pri ich pozorovaní neraz pozastavil a vymyslel tak aj zábavu pre ľudí. Špeciálny oblek navrhnutý presne podľa zvierat si na seba človek len navlečie a môže sa rozbehnúť napríklad aj z útesu. Stačí už len roztiahnuť krídla a letíte ! Zábava alebo samovražda ? Ak sa, už dnes si rezervujte čas a miesto odletu !

bunge jumping

4. Uteč krokodílovi
Každý z nás určite počul o bungee jumpingu, pri ktorom sa obrovskou rýchlosťou pri skoku z veľkej výšky (napríklad z mosta) rútite hlavou k zemi. No tento šport ľudia trošku vylepšili, pretože už to pre mnohých pôsobilo ako bežná vec. Vylepšenie spočíva v hladných krokodíloch usadených v jazere nad mostom, z ktorého musíte skočiť. To, či na vás krokodíl dočiahne už bude vaša vec, pretože pred skokom podpíšete zmluvu, v ktorej stojí, že idete na vlastnú bezpečnosť. Tak čo, vyskúšate ?