Otvorene o problémoch s erekciou, impotencii a erektilnej dysfunkcii

Erektilná dysfunkcia, impotencia alebo skrátka poruchy erekcie. Ide o pomerne známe problémy, ktoré by však mali prestať byť tabu či považované za tie, ktoré si nechávame len sami pre seba. Týmito konkrétnymi poruchami sa v nemalej miere zaoberá tiež lekárnictvo, no by ak sa k týmto poruchám prihlásil a priznal každý muž, ktorého sa to týka, zrejme by išlo o prioritný a najčastejšie riešený problém.
Smutný muž, smútok, hlava do dlaní, hanba, depresia
Ešte stále sa však o tejto téme odmietame otvorene rozprávať. No internet, webové stránky, blogy, či dokonca e-shopy nám otvorili istú alternatívnu cestu, ktorá má prekvapivo vysoký počet záujemcov. To značí opäť možný fakt, že tieto problémy nie sú ojedinelé, ale skôr naopak. Veľa mužov hľadá riešenie, aby opisované poruchy zo svojho života odstránili, prípadne nič nenechali na náhodu.
· V skratke môžeme povedať, že príčinou erektilnej dysfunkcie sú psychické alebo organické (zdravotné) faktory.
Erekcia môže byť slabá, nekvalitná či predčasná. Vo všetkých prípadoch je samozrejme tolerovaná istá hranica, kedy sme proste vyčerpaní, vystresovaní, skrátka mali sme ťažký deň alebo nás niečo ruší,… no pokiaľ sú problémy s erekciou pravidelnejšie a nepoznáme presnú príčinu, mali by sme sa poradiť s lekárom. V prípade, že porucha erekcia pretrváva viac než pol roka, zrejme môžeme vravieť o zmienenej erektilnej dysfunkcii, ktorá si už následne žiada isté kroky predpísané odborníkom.
Pokiaľ faktorom nie je stres či psychická nevyrovnanosť, pôvod môže byť organický a dotýkať sa ciev, hormónov či nervov. Takisto nie je vylúčené, že môže ísť o následky iného (pravdepodobne civilizačného) ochorenia, o akom možno netušíme. V skratke spomeňme napríklad cukrovku, vysoký krvný tlak či nadváhu.
žena v ružovo- bielej spodnej bielizni, erotické, flirt, lízanka
Celý proces sa môže liečiť tabletami alebo doplnkami na lekárskymi predpis, ale takisto doporučeným jedálničkom či zmenou životného štýlu, respektíve odstránením škodlivých a nezdravých faktorov a naopak zavedením tých pozitívnych (pravidelný pohyb, cvičenie, pravidelný spánok, atď.)