Zariaďovanie domova

Čo by malo pri čom stáť? Čo s čím viac ladí? Ktoré farby spolu dokopy domov oživia a ktoré z neho spravia naopak papagáje hniezdo? Na tom, ako to bude doma vyzerať si zakladá skutočne veľa ľudí a nie je sa ani čomu čudovať. Každý predsa chce, aby jeho príbytok vyzeral čo najlepšie a ľudia sa v ňom cítili dobre keď prídu na návštevu, ale čo je najpodstatnejšie, aby ste v ňom cítili domov, pohodlie a útulnosť vy sami!

kancelář

Pamätám sa, už ako menšia som si vždy svoju izbu zariaďovala podľa seba. Samozrejme, keď som bola maličká, nábytok mi vyberali rodičia a keďže skrine, posteľ a nábytok celkovo sa nemení tak často, ako špinavé ponožky, áno mnoho kúskov vydržalo, no napriek tomu ozdobovanie, farby stien a maličkosti, ktoré robia z miestnosti moju miestnosť, tie vždy boli iba moje. Tešila som sa z toho a spomínam si a na to, ako som mala vždy po istej dobe potrebu niečo prehodiť. Pravidelne som teda nábytok premiestňovala, čo mojej izbe vždy dodalo sviežosť, ktorá tam, ako sa mi zdalo, po istj dobe začala chýbať.

porada

Zariaďovanie vo mne ako vo väčšine žien predstavuje potešenie. Myslím si tiež, že ženy zariaďovať vedia veľmi dobre, pretože majú cit pre detail a dá sa teda predpokladať, že nájdu chybičky tam, kde ich muži prehliadnu, ale zariaďovanie ako také ich určite aj viac baví ako mužov a teda robíme dobre niečo, čo je užitočné a navyše nás to nesmierne napĺňa. Je to tak asi dané od prírody. Ženy majú neustále potrebu robiť z domu domov, zútulňovať, prikrášľovať a robiť miesta pohodlnejšími. Je to asi prirodzene v nás, tá potreba a radosť z toho, keď sa u nás ľuďom páči a cítia sa pohodlne.
Sama sa neviem dočkať okamihu, keď si budem môcť zariadiť prvý krát svoj vlastný dom. Bude to pre mňa zábava, vyberať veci, ktoré budú so sebou navzájom ladiť a vytvárať tak náš nový domov.