Čo na nechty?

Sledujete na svojich nechtoch anomálie, ktoré ste tam predtým nemali ? Objavujú sa vám na nechtoch :

nehty

  • Biele škvrny
  • Ryhy
  • Lámu sa vám nechty

Musíme si v prvom rade uvedomiť, že máme také nechty, aký máme aj zdravotný celkový stav.
Biele škvrny môžu signalizovať nedostatok vitamínov v tele. Prehodnoťte váš jedálniček a zaraďte do neho viac druhov ovocia a zeleniny. Po čase sa to zmení. Nečakajte ale zázrak za pár hodín alebo dní. Reakcie nechtov na stravu sú výsledkom niekoľkých mesiacov. Ak ste sa nestravovali dobre celé mesiace, možno roky- ani zmena sa nedostaví prirodzene hneď.

Ryhovanie nechtov je spôsobené buď tým, že sme si prst niekde privreli. Ak sa objaví ryhovanie na nechte nohy môže to byť aj dôsledok nevhodnej obuvi. Ak chodíte na pravidelné lekárske prehliadky, na ktoré máme zo zákona bezplatne nárok, potom asi môžete vylúčiť príznaky cukrovky, alebo astmy. To by na prehliadke lekár zistil. Ak ale nechodíte na prehliadky, potom pri týchto varovných signáloch nechtov by ste asi radšej mali ísť.

Lámanie nechtov je dôsledkom chýbajúceho zinku a nadbytkom stresu. Spomaľte, jedzte viac potravín obsahujúcich zinok, prípadne si kúpte Biosil z lekárne. Dáte si do poriadku aj nechty, aj vlasy.

Vo všeobecnosti platí, že o nechty sa je potrebné starať. Z času na čas ich ponoriť do vlažného olivového oleja. Alebo zmiešajte vaječný žĺtok s pár kvapkami olivového oleja a doprajte rukám a nechtom luxus, ktorý si obvykle dávame na tvár a na vlasy.
Odvďačia sa nám leskom a budú našou ozdobou.

růžové nehty

Ak máme poškodené a zničené nechty tak sa vyhnime istý čas lakom a odlakovačom. Gélové nechty nanesené na naše možno tiež neprinesú osoh. A tak čo najmenej chémie a čo najviac vitamínov. Bude to osožiť nechtom a celému telu. Nič tým určite nepokazíme. Budeme sa cítiť lepšia a hlavne zdravšie.