Baví Vás šitie?

S príchodom puberty sa začala moja postava meniť. Síce krásne žensky, no nie tak ako módny tvorcovia pri návrhoch oblečenia mali na mysli. Mám veľké prsia úzke boky. Výška ale nie je 175 cm iba tesne nad 160 cm.

šití

Problém nastal pri každej jednej návšteve obchodu. S priateľkou sme chodili bezradne a hľadali niečo slušné na seba. Vyzerali sme ako dve hrušky. Každá ale inak otočená. Priateľke sa rozširovali boky a zadok a prsia boli malé a u mňa presne naopak. Školský ples sa blížil a my sme si nevedeli nič vybrať.
Materiál šiat vo väčšine prípadov vyzeral ako stokrát vypratý, alebo ako keby ho susedov pes hrýzol niekoľko dní. Keď sa už niečo objavilo také, čo upútalo našu pozornosť- nesedelo to ani jednej z nás.

Logika nám velila- nenájdeš tovar v našom malom meste- choď do susedného krajského mesta plného obchodných centier.
Vybrali sme sa hneď zrána na skusy. Obchod striedal obchod, výklad striedal druhý výklad, brak striedal brak a nevkus.
Uf ! Povzdychli sme si- máme problém ! Sadli sme si teda na námestí do cukrárne a svorne nadávali na výber v obchode.
Pri vedľajšom stole sedela pani v strednom veku, popíjala kávu, čítala časopis a občas sa na nás usmiala. Zdalo sa nám, že pobavene.
Pri odchode s cukrárne sa pri nás krátko zastavila a podala nám vizitku. Ak chceme, máme sa vraj zastaviť.

krejčovská panna

Nestihli sme reagovať inak ako poďakovaním. Keď odišla nádherne oblečená ladným krokom preč, začali sme študovať darovanú vizitku. Módny salón Lucia. Slovo dalo slovo a veruže sme sa vybrali do daného salónu.
Nádherne zariadený, plný zrkadiel a svetla. Pani Lucia nás s úsmevom privítala a usadila. Ukázala nám módne časopisy a hneď aj zobrala papier a pár ťahmi vykúzlila škicu šiat pre každú z nás. Trafila sa presne do nášho gusta. Zbehla niekam dozadu a priniesla vzorkovník látok, z ktorých by bolo možné šaty ušiť.
Cena bola o trochu vyššia ako sme pôvodne chceli investovať, no neodolali sme. Obe sme si šaty dali vtedy pred pár rokmi veru ušiť. Dnes už sme obe mamy a obe máme doma šijací stroj a pre rady si ešte vždy chodíme z času na čas k pani Lucii.