Ako správne vybrať bezpečnostné dvere


Výhody bezpečnostných dverí
 
Na rozdiel od klasických vchodových dverí, sú tie bezpečnostné omnoho pevnejšie, a tým i odolnejšie. Nehovoríme však len o samotnej ochrane pred lúpežou. Kvalitnejšie materiály, ktoré sú na ich výrobu používané, vydržia dlhší čas a sú odolné voči bežnému poškodeniu. Ich hlavnou funkciou je však samozrejme to, aby sme zabránili do nášho príbytku vniknúť neželaným hosťom. Bezpečnostné dvere sa nedajú vykopnúť, vypáčiť, alebo otvoriť iným spôsobom. Otvoríte ich iba s originálnym kľúčom. Samozrejme, nie sú nedobytné. Zlodejom, by však ich demontáž, trvala omnoho dlhšiu dobu.

ochrana
 
Malou nevýhodou je samozrejme vyššia cena. Ak sa však zamyslíte nad tým, že investujete na naozaj dlhé roky a navyše bude váš dom, či byt dostatočne chránený, nejedná sa až o tak zlý nápad. Pri ich kúpe nikdy nesiahajte po lacných napodobeninách, istotou sú dvere s certifikátom, na ktoré máte aj dlhšiu záruku.
 
Kvalitné bezpečnostné dvere musia byť vyrobené zo špeciálnych, odolnejších materiálov. Pod vrchnou časťou sa väčšinou nachádza oceľová vrstva. Mali by obsahovať tiež protipožiarnu izoláciu, oceľový rám a výstuhy a dvojitý uzamykajúci čip.
Väčšina serióznych firiem, vám ponúka aj samotnú inštaláciu, a to samozrejme v rámci nákupnej ceny. Aby vám tieto dvere slúžili tak, ako majú, musíte vymeniť i zárubňu. Tá musí byť pevnejšia ako tá klasická.
 
Čo si všimnúť pri ich kúpe
 

  1. Kategória bezpečnosti

Poznáme tri rôzne bezpečnostné stupne. Čím vyššie označenie dvere majú, tým sú odolnejšie.
 
zámek

  1. Servis a montáž

Ak si zakúpite dvere s certifikátom, zaplatíte síce o čosi viac, avšak v cene budete mať aj niekoľkoročný servis. Táto služba sa líši v závislosti od predajcu. Väčšinou sa však vzťahuje na stratu kľúču, zabuchnutie dverí, a prípadné opravy pri poškodení. Ako sme už spomenuli, zodpovedný predajca vám v rámci ceny ponúkne aj samotnú montáž dverí.
 

  1. Certifikát

Certifikát je zárukou kvality. Dostanete ho totiž iba ku originálnym kúskom a v autorizovaných predajniach. Certifikát sa vzťahuje na odolnosť a  protipožiarnu ochranu.