Zbytočnosti, ktoré často nakupujeme na dovolenke

Kľúčenka
Veľmi nepraktický nákup, ktorý si ľudia často urobia na letisku, aby si ju vzali domov ako suvenír, alebo dokonca priniesli darček svojmu blízkemu. Zatiaľ čo myšlienka je krásna, bude to len ďalšia vec, ktorú by ste mohli stratiť spolu s kľúčmi.
Často ťažké, suvenírske kľúčenky môžu byť dobré ak ich kúpite raz, ale ak ich chcete zakúpiť všade tam, kde prídete, nebudete mať veľa priestoru vo vrecku. Pred kúpou ďalšej kľúčenky sa skúste spýtať sami seba, skutočne to budem používať?

koala

Snehové gule
Snehové gule sú už dávno obľúbeným predmetom, najmä tie, ktoré v nich ukrývajú rôzne mestá, s jemnou vrstvou snehu. Zatiaľ čo ide o príjemnú zábavku, je to len ďalšia zbytočnosť, ktorú nemáte doma kam položiť.

Poldecáky
Aj keď je to veľmi obľúbená suvenírová položka, ktorú si ľudia môžu kúpiť v každej krajine, ktorú navštevujú, nie je to veľmi praktické. Samozrejme, je pekné mať doma ich zbierku, ale nikdy nebudete používať všetky z nich, a ak sa vyberiete výlet, pri ktorom sa zastavíte vo viac ako jednej krajine, zvyšuje sa riziko ich rozbitia. Pri zvažovaní o ich kúpe majte na pamäti, že v skutočnosti zaplatíte iba za názov mesta, ktorý sa objavuje na skle pohárika.

korále

Bižutéria
Prinášanie rôznych šperkov zo zahraničnej dovolenkovej destinácie môže byť úžasná pamiatka, ale musíte ju získať zo správneho miesta. Šperky predávané v obchode s darčekmi alebo v blízkosti významnej turistickej atrakcie sa pravdepodobne vyrábajú čo najlacnejšie a nebudú a vydržia len pár nosení.

Ak by ste ich chceli nosiť pravidelne, nekupujte ich na dovolenke v miestnych stánkoch alebo od pouličných predajcov. Možno sa budete musieť naučiť povedať niektorým vtieravým obchodníkom nie, pretože prechádzanie sa na trhu môže niekedy znamenať, že predajcovia vyvíjajú na vás tlak, aby si tieto produkty zakúpili a častokrát za prehnane vysokú cenu.
Ak si naozaj chcete doniesť z dovolenku nejaký druh náramku či retiazky, odporúčame pozerať sa po handmade kúskoch.