Aké problémy na nás číhajú pri kúpe bytu?

Pri každom nákupe by ste sa mali mať na pozore. Nejde iba o bežné nakupovanie. Pri ňom vás minuté peniaze až tak mrzieť nemusia. Avšak, ak sa rozhodnete, že si idete zaobstarať nové bývanie, vtedy je veľmi dôležité, čo kúpite. Pri každej jednej obhliadke by ste mali byť poriadne ostražití, pretože predovšetkým ide o vaše peniaze a ak za ne kúpite niečo, čo ste ani nechceli, môžete to veľmi ľutovať.
Väčšinou sa pred vami pri obzeraní danej nehnuteľnosti môžu problémy skryť. V tom čase si to nevšimnete alebo tomu nevenujete žiadnu pozornosť. To je však veľmi zlé, pretože aj z malej nenápadnej praskliny môže po čase vzniknúť skutočne obrovský problém.schátralá miestnosť.jpg
Hneď, ako vstúpite do bytu, poriadne sa porozhliadajte. Môžete si všimnúť krivú podlahu alebo popraskané steny a strop. V tomto prípade možno nejde o žiadny koniec sveta, avšak, rozhodne by ste sa mali pripraviť na ďalšie výdavky spojené s týmito malými poškodeniami. Pri stenách ešte chvíľu ostaneme a to z toho dôvodu, že sa tam často vyskytujú rôzne plesne. Dôkladne by ste si preto mali poobzerať steny okolo okien, ale dokonca aj pri umývadle. V takomto prípade by sa byt mal predávať za lacnejší peniaz, ale mali by ste myslieť aj na to, že to, čo ušetríte pri kúpe bytu, budete musieť investovať do rekonštrukcie.
Pri obhliadke by ste mali vidieť všetky izby a priestory, ktoré sú súčasťou vášho nového bývania. Avšak, tu nastáva problém, ak vás majiteľ nechce z nejakého dôvodu do určitých izieb pustiť. Zbystrite pozornosť a požiadajte ho, aby vám poskytol obhliadku celého priestoru.poškodená stena.jpg
Dokonca aj taká obyčajná vec ako je televízor alebo hlasno pustené rádio môžu niečo skrývať. Dajte si záležať, aby počas vašej návštevy bolo všetko vypnuté, aby ste si overili, či je v byte ticho alebo či sa predávajúci nesnaží zakryť hlučných susedov alebo hlasné zvuky z ulice.
Aj s takýmito prekvapeniami sa môžete stretnúť, ak sa snažíte zaobstarať si bývanie. Držíme vám palce, aby sa vám poradilo nájsť miesto, v ktorom sa budete cítiť ako doma a veríme, že podobné problémy sa vám vyhnú a vy budete mať voľnú cestu za novým začiatkom.