Začínajúci podnikatelia by mali osloviť niekoľko typov ľudí, aby sa ich biznis úspešne rozbehol

Začať s podnikaním nie je ľahké, ak ste v tom úplne sám. Aj keď sa snažíte preraziť na vlastnú päsť, úspešný rozvoj firmy v žiadnej z aktivít je takmer nemožný bez pomoci ľudí, ktorí sú na správnych pozíciách a dokážu vás usmerniť.
Možno sa pýtate, prečo by ste mali osloviť niektorých „správnych“ ľudí a ako vedia ovplyvniť váš rozbiehajúci sa biznis.Úspešná spolupráca.jpg
 
Preto, že:

  • Partnerstvo

Pri zoznamovaní sa s množstvom nových tvárí by mohla nastať situácia, že si padnete do oka a začne vaše priame partnerstvo v biznise alebo sa rozbehne spolupráca v rôznych možných oblastiach, kam patrí napríklad aj dodávateľsko – odberateľská sféra.

  • Vedomosti

Spoznávanie iných podnikateľov vám rozšíri znalosti a informácie zo všetkých možných odvetví, stačí komunikácia s nimi, ktorá vás môže doviesť k myšlienkam, ktorými ste sa vôbec nezaoberali alebo naopak, v minulosti ste ich nechali upadnúť do zabudnutia.

  • Správne mená

So zoznámením sa s novým človekom rastie aj počet nových kontaktov na potenciálnych partnerov a dôležitých ľudí pre vaše podnikanie, takže sa zvyšuje percento úspechu a dosiahnutie výhod.
 
K tomu, aby ste tieto podmienky splnili, potrebujete sa zoznámiť a získať na svoju stranu týchto ľudí:
 
1. Mentora
Mentorom nazývame človeka, ktorý má už nejaké úspechy za sebou a záber jeho kontaktov je široký, nehovoriac o doterajších skúsenostiach a znalostiach, čím vám dokáže pomôcť pri riešení mnohých problémov.
2. Človeka znalého pomerov
Človek s dobrým menom v danej lokalite a trhu je pre začínajúceho biznismena veľmi dôležitý. Vytvorí dobrý dojem, ktorý je významný z hľadiska lokálnych zdrojov, kontaktov a príležitostí.
3. Podnikateľa – rovesníka
Rovesníci síce neoplývajú toľkými skúsenosťami alebo vplyvom ako mentor, no sú pre vás dôležití preto, aby ste mohli spoločne riešiť rovnaké problémy, zdieľať kontakty a pomáhať si.Dôležitá znalosť zákonov.jpg
4. Talentovaného partnera
Je veľkou pomocou, ak nájdete človeka s talentom v danom podnikateľskom odbore a v záujmovej lokalite. Nájsť ich môžete aj medzi absolventmi škôl, rozbiehajúcimi svoj vlastný biznis alebo už pomáhajúcimi v niektorej z fungujúcich firiem.
5. Investora
Podnikanie si vyžaduje veľa finančných prostriedkov, ktoré musíte do firmy investovať, aby sa biznis posúval ďalej. Získať ich je možné prostredníctvom investora, ktorý je zároveň zárukou skúseností a množstva kontaktov, čo by vám malo pomôcť dosiahnuť váš cieľ.