Zatočte so stresom

Ste nešťastní? Zobúdzate sa podráždení, zvláštne naladení a nepríjemná nálada vás drží celý deň ba celý týždeň či mesiac? Pozor! Existuje účinný liek, ktorý dokáže bojovať aj s veľmi zlou náladou či stresom. Liekom je mačka, ktorá je domestikovaná.  Síce veľká časť populácie mačky neznáša, ale keby vedeli o „zázračných“ schopnostiach určite by si rozmysleli či si náhodou jednu nezadovážia. Ak patríte medzi odporcov týchto zvierat prečítajte si článok, ktorý možno váš názor zmení.
kočka v náručí
Prítomnosť mačky upokojuje!
Vedeli ste o tom, že prítomnosť mačky vplýva pozitívne na váš zdravotný stav? Áno je to tak. Skúsili ste niekedy hladkať mačku aspoň pol hodiny? Podľa prieskumu hladkanie mačky pomáha odbúravať stres a jej prítomnosť pôsobí na človeka upokojujúco. Síce boli mačky v minulosti považované za prenášateľky rôznych chorôb, dnes je tomu inak. Nie len, že mačky upokojujú a znižujú hladinu stresu, pozitívne vplývajú na zdravotný stav človeka. Mačky pri pradení vytvárajú vibrácie. Tieto vibrácie sú podľa lekárov mimoriadne prospešné. Skúste sa sami otestovať. Ak vás niečo trápi, zatvorte oči a predstavte si, že máte pri sebe malé dvojmesačné mačiatko. Mačiatko je pokojné, pradie a čím viac ho hladkáte pradie väčšmi. Zhlboka dýchajte a vnímajte pravidelné vibrácie pradenia. Pomohlo? Myslím, že áno. No pravda ak máte doma toto zviera skúste sa konečne k nemu posadiť a na chvíľu sa mu venovať. Verte tomu, že to zaberie určite viac.
ustaraný muž
Spokojná mačka rovná sa spokojnosť vás samých!
Verili by ste, že pohľad na mačku, ktorá je spokojná a najedená zlepšuje náladu? Veď si to predstavte. Keby ste mali doma vášho chlpáčika vychudnutého a strhaného už len pohľad naň by vás znepokojoval. Preto zájdite do obchodu alebo siahnite do chladničky, vezmite nejakú špecialitu a ulahoďte vášmu zvieratku. Jeho spokojnosť bude aj vaša spokojnosť.
spící kotě
Ďalšie liečivé účinky mačiek!
Mačky okrem  znižovania vášho stresu pomáhajú znižovať krvný tlak a upravujú jeho hladinu. Zároveň tieto zvieratá sú nápomocné pri liečbe zranení a pomáhajú pri dýchacích problémoch.