Nová služba ochrany účtov

Ak sa pozrieme na digitálne služby, ktoré si zaplatíme a sú nám následne poskytnuté, každý z nás má svoj osobný identický password. Dokonca aj pri bezplatných službách. Osobný účet a chránenie heslom sú už zaužívanou samozrejmosťou.

zamčený zámek
A práve tu hrozí ten kameň úrazu
.

Užívatelia digitálnych služieb sú už po celom svete a každý má nejaký účet i heslo. Ako teda stále vymýšľať nejaké nové a špecifické?  Tá pravdepodobnosť rovnakej identity je čoraz viac vyššia. Je to logické. Ak si napríklad teraz chcete vytvoriť osobný účet napríklad s menom Tomáš, už vám nepomôžu nicky ako Tomáš1, Tomáš2,..

Takýchto užívateľov je na Slovensku určite priveľa a takéto nicky sú už pravdepodobne obsadené. To isté platí aj o kombinácii hesiel. Heslá, ktoré symbolizujú náš dátum narodenia, či meno nášho psa sa stávajú taktiež neosobnými. A chce sa vám stále vymýšľať nové identity, ktorých názvy už ani nedávajú zmysel a o chvíľu ich aj tak zabudnete? Hlavne ak máte účtov veľa.
otisk na klávesnici

Preto nás čaká riešenie, ktoré bude o chvíľu realitou pre každého.

Dotkne sa to však dôležitejších, súkromnejších služieb, ktoré súvisia s ochranou našich súkromných informácií a našich uložených peňazí. Týchto dôležitých služieb sa to dotkne určite. Vravím o identifikácii, ktorá bude oveľa osobnejšia. Budeme disponovať technikou, ktorá bude snímať naše identické otlačky prstov alebo rysy tváre. Nebudeme musieť vymýšľať dlhé mená s niekoľkými číslami a passwordy zaniknú úplne.
odemčeno
Nová technika nám za pár sekúnd nasníma naše otlačky alebo rysy tváre a následne nás pustí k nášmu účtu. Čo už môže byť identickejšie, než naše vrodené znaky tela? Dobre vieme, že určité znaky nášho tela, hlavne otlačky, má každý iné. Veď túto techniku využívajú dlhé roky kriminalisti a podľa nich dokážu aj právoplatne označiť dotyčnú osobu. Nie je to teda žiadnou novinkou. Novinka to bude iba pre nás, klasických užívateľov, ktorí problém so zákonom nemali. Bude to vlastne služba, ktorou si zabezpečíme vlastné súkromie i bezpečnosť.