Vzdušné a nenásilné zábradlie na schody.

Len ťažko si dnes vieme predstaviť schody v interiéri budov alebo v exteriéri bez neoddeliteľnej súčasti, akou je zábradlie. Jeho prvotná bezpečnostná funkcia je nemenná aj v súčasnosti, no do popredia sa dostáva aj estetická stránka tohto stavebného bezpečnostného prvku. Preto sa dnes dizajnéri moderných stavieb snažia voliť na konštrukciu zábradlí štýlové materiály, ktoré vynikajú svojou funkčnosťou a originalitou.

schody

Medzi materiály, ktoré dnes najviac oslovujú majiteľov rodinných domov alebo dizajnérov moderných interiérov, patria určite sklo a nerezová oceľ. Tieto materiály vynikajú svojou dlhou životnosťou a takmer bezúdržbovou starostlivosťou. Preto sú v súčasnosti veľmi obľúbené a často ich môžeme vidieť na verejných miestach, alebo aj v moderných rodinných domoch. Hlavne tam, kde sa vyskytuje veľké množstvo ľudí, sú tieto materiály naozaj veľmi vítané. V takých nákupných centrách alebo frekventovaných pracovných interiéroch dokážu zábradlia na schody zo skla alebo nerezovej ocele odolávať všetkým opotrebeniam po dlhé roky. Ak by sme porovnali drevené zábradlie a zábradlie z týchto materiálov po 10-20 rokoch, tak výsledok bude ohromujúci. Na skle a nerezovej oceli ani po toľkých rokoch nebudeme badať takmer žiadne známky opotrebovania.

schody

No tieto materiály sú často voľbou ako materiály na konštrukciu zábradlí nielen z praktického hľadiska, ale aj hľadiska estetického. Kombinácia skla a nerezovej ocele pôsobí v mnohých priestoroch naozaj luxusne a nadčasovo, preto dnešné moderné stavby siahajú práve po týchto materiáloch. Niekedy zábradlie na schodoch konštruované iba zo skla vytvára dojem, akoby sa celé schody vznášali v priestore, ktorý je optický zväčšený a zútulnený. Prispievajú k tomu aj rôzne moderné kovania a lišty, ktoré umožňujú uchytávať sklenené časti do stien alebo do podlahy.