Vaša kúra proti spáleniu bola v chladničke po celý čas: je to studené mlieko

Mliečny studený obklad môže skutočne urýchliť hojenie vašej popálenej kože. Po prvé, spálenie na slnku je viac než len červená koža a zlupovanie sa. Pri spálení sa vaša DNA poškodí UV žiarením, čo môže spôsobiť, že kožná bunka zomrie. To vedie k uvoľneniu zápal podporujúcich proteínov, ktoré spôsobujú sčervenanie, zápaly, opuchy a bolesť.

mléko

Väčšina z nás siahne pri spálení po hydratačnom prostriedku, ktorý pomáha upokojiť spáleninu, ale vaša chladnička skutočne obsahuje silný domáci liek, ktorý je lepší ako akýkoľvek bežný ľadový obklad. Namáčajte do studeného mlieka látku a prikladajte si ju a postihnuté miesto.
Chladné mlieko pomáha vytiahnuť teplo z pokožky. Vitamín A a D v mlieku sú antioxidanty, ktoré môžu napomôcť hojeniu kože. Kyselina mliečna v mlieku môže pomôcť odfarbovať niektoré z mŕtvych buniek. Takže sa začervenanosť rýchlejšie stratí.

Pomáha iba mlieko? Nie je to jediná vec, ktorá môže pomôcť. Jogurt poskytuje podobný účinok, čierny čaj tiež upokojuje kožu, lebo je plný antioxidantov. Môžete taktiež použiť aj ovsené vločky, ktoré dobre bojujú proti zápalom.
Potom je tu aloe, ktoré môže podporovať liečenie popálenin prvého a druhého stupňa. Môžete dokonca pestovať svoje vlastné zásoby doma. Ak vás bude spálenina veľmi bolieť užite aj lieky proti bolesti.

relax

Zatiaľ čo všetky tieto veci môžu poskytnúť úľavu, jedna vec, ktorú by ste absolútne nemali robiť, je praskať pľuzgiere, ktoré sa môžu vytvoriť. Ak pľuzgier praskne, jemne ho umyte vodou a zakryte antibiotickou masťou a obväzom.
Najlepšie je sa popáleninám vyhnúť, používajte preto opaľovací krém (silnejšie SPF je lepšie) a vyhýbajte sa slnku v obedných hodinách, kedy je najagresívnejšie. Takto sa nepríjemným spáleninám vyhnete a ušetrite si bolesť a dlhé hojenie kože. Netreba zabúdať, že slnko môže spôsobovať aj rakovinu kože, takže sa treba chrániť a vyhýbať sa spáleniu.