Osvetlenie v podobe samolepiacich pásikov s mnohými nápaditými formami využitia

Technológia Light -Emitting- Diode (LED) je typ osvetlenia, respektíve dióda, ktorá je charakteristická predovšetkým svojim minimálnym odberom elektrickej energie, následkom čoho sa tieto diódy môžu nachádzať napríklad i v moderných TV (k žiareniu obrazovky), ale rovnako si našli využitie aj v domácnostiach ako bežné osvetlenie, ktoré dnes už jednoznačne vyradilo z trhu staré halogénové žiarovky.

led pás

Zatiaľ čo rozžiarenie halogénovej žiarovky si pýtalo relatívno dosť veľký odber elektriny (k rozžiarenu vlákna), technológia led je nezrovnateľne šetrnejšia a funguje na inom spôsobe, ktorého žiarenie si pýta nezrovnateľne menší ( v podstate minimálny) prísun elektriny v podstate tak, ako sme zvyklí pri dnešnej modernej elektronike. To sú produkty, ktoré by mohli byť v prevádzke relatívne bez prestávky. Rovnako tak aj osvetlenie led, aké nielenže málo spotrebuje, ale aj napriek takmer nepretržitej prevádzke by vydržalo neuveriteľne veľa, odhadom 50 000 hodín.

led pásek

Povedzme si to detailnejším príkladom, napríklad pri bežnom využívaní osvetlenia led v intervale 5 hodín denne, nám tak môže vydržať 27 rokov.
Technológia led, respektíve osvetlenie typu led je však trochu obšírny pojem, nakoľko táto dióda sa dnes používa doslova v každom svetelnom produkte. Reflektoroch, ako aj v žiarovkách, no za zmienku určite stojí jedna z najpopulárnejších volieb, led pásy.

Tie môžete využiť prakticky kdekoľvek a to vďaka ich premyslenému patentu na čele s originálnym a praktickým prevedením vo forme lepacich pásikov. Na týchto pásikoch sú spomenuté diódy a teda po zapojení do el. prúdu vyžarujú osvetlenie. Naskytujú sa nám tak viaceré možnosti využitia, môžeme sa inšpirovať i našou kreativitou. Vytvoríme osvetlenie nad kuchynskou linkou, ale napríklad i na reklamných tabuliach, či okolo vystaveného produktu,… ako vravím, využití je hneď niekoľko.