Najlepší materiál do vašej spálne? Určite je to drevo.

Spať komfortne je pri zariaďovaní spálne náš hlavný cieľ. A zároveň spať štýlovo je pre nás rovnako dôležite. Posteľ by teda mala spĺňať najvyššie štandardy čo sa týka pohodlia a zdravotných benefitov pre naše telo, ale mala by tiež esteticky dopĺňať celkový vzhľad danej miestnosti. Posteľ je dominantným prvkom spálne. Na jej základe sa odvíja zariaďovanie zvyšného nábytku. Treba upriamiť pozornosť aj na štýl dizajnu vášho domu ako celok? Ladíte ho do prírodného štýlu s väčšinovým zastúpením zemitých farieb a prírodných materiálov? Alebo staviate skôr na minimalizmus a snažíte sa zariaďovať vašu domácnosť nenáročnými kúskami z veľkoobchodu s nábytkom? Všetko je otázka vlastného vkusu a preferencií. Každopádne, naturálny štýl vám môžeme iba odporučiť. Je to súčasný trend a zároveň sa obklopení prírodnými prvkami budete v danom prostredí cítiť príjemne a sviežo.

Postel

Žiadne umeliny. Stavte na prírodu. Odmení sa vám príjemnou vôňou dreva a zaujímavými štruktúrami. Postele z masívu tu boli ešte dávno predtým, ako trh ovládli jednoduché výrobky so zložitými názvami a ešte zložitejšími návodmi zo Švédska. Postele z masívu sú proste klasika. Drevo, na rozdiel od iných materiálov, založených na báze použitia chemikálií, vás ničím umelým otravovať nebude.

Postel2

Postele z masívu vyrobené prevažne z duba alebo buka, vás príjemne prekvapia svojou odolnosťou a stabilitou. Žiadne spoje, ktoré sa po čase rozpájajú. Žiadna vŕzgajúca konštrukcia, na ktorú sa bojíte aj posadiť, aby ste neriskovali jej úplný rozpad. Postele z masívu sú jednoducho príjemným spoločníkom pre váš spokojný spánok. Ak sa však obávate jednotvárnosti, čo sa týka farieb a textúry dreva, skúste sa pri kúpe postele zamerať na drevo s nevšednou kresbou. Na postele sa dá použiť špeciálny náter, ktorý textúru ešte viac zvýrazní, prípadne zmení prirodzenú farbu.