Európske mestá, ktoré sú považované za globálne technologické centrá

Správa Global Startup Ecosystem je založená na primárnych a sekundárnych údajoch z viac ako 10 000 zakladateľov a viac ako 1 milióna spoločností vo viac ako 150 mestách po celom svete. Správa meria nespočetné aspekty ovplyvňujúce globálne startupy, sektor ekonomiky, ktorý uvádza Startup Genome v rokoch 2016 až 2018 na 2,8 bilióna dolárov.
Krátko sa pozrieme na štyri kľúčové momenty z najnovšej správy o začínajúcich ekosystémoch v Európe.

technologie

Paríž a Berlín musia zintenzívniť podnikanie žien
Paríž a Berlín sa umiestnili na deviatom a desiatom mieste za štartovacie ekosystémy na celom svete na základe faktorov vrátane financovania, dosahu na trh a výkonnosti. Podľa štúdie však ženy tvoria iba 8 percent parížskych zakladateľov a 9 percent Berlínčanov, čo je približne polovica celosvetového priemeru.
Kolektívne ekosystémy ako New York City a Šanghaj počítajú ženy ako takmer štvrtinu všetkých zakladateľov, zatiaľ čo žiadny z viac ako 80 ekosystémov, ktoré boli merané, neuviedol rodovú paritu ani ženskú väčšinu v zriaďovacom priestore.
Blockchain na Balkáne
Srbsko sa zaraďuje medzi päť najlepších krajín na svete, pokiaľ ide o počet developerov databáz, a podľa správy sa radí medzi päť najrozvinutejších ekosystémov na svete pre distribuovanú technológiu.

frankfurt

Prednosťou Frankfurtu sú finančné technológie
Frankfurt je od svojho založenia v roku 1998 domovom Európskej centrálnej banky a 85 pobočiek medzinárodných bánk a je známy ako finančný uzol v Nemecku. Jeho technologická scéna je relatívne malá, len asi 300 až 500 startupov, väčšina z nich je však zameraná na finančné technológie.
Helsinki sú na prvej priečke
V súčasnosti by top 30 štartovacích ekosystémov bolo dobrými stávkami, ktoré by sa mohli vyvinúť do budúcich štartovacích centier, ale správa zaznamenala ďalšie, na ktoré by sme mali dohliadať. Medzi nimi, zo severu Európy, Helsinki, ktoré vedú v počte rastúcich ekosystémov.