Čo by malo byť splnené, aby bola farba na drevo exteriér správne aplikovaná

Na to, aby farba na drevo exteriér bola správne nanesená a poskytla danému povrchu adekvátnu ochranu, nevplýva len jej kvalita. Správne aplikovanie farby na drevo do exteriéru je totižto taktiež závislé od dokonale pripraveného povrchu. Jednou stranou mince je teda správny náter. Tou druhou správne ošetrený povrch a ideálne klimatické podmienky, ktoré do značnej miery vplývajú na dlhotrvácnosť náteru a poskytnutý stupeň ochrany. Podstatou farby na drevo do exteriéru je prekryť štruktúru dreva a poskytnúť mu intenzívny farebný odtieň, ktorý dokáže celú záhradu veľmi vkusne doplniť a dosiahnuť zladenie medzi jednotlivými prvkami či zariadením umiestneným v tomto priestore.
barevné domy

Kvalitná farba na drevo exteriér dodá vašej záhrade úplne iný rozmer

Orientácia na ochranu životného prostredia je dnes evidentná v rôznych oblastiach našich životov a takto je tomu i v prípade farby na drevo do exteriéru. Ak tento trend zastávate aj vy, potom by ste rozhodne mali siahnuť skôr po farbe na drevo do exteriéru na báze vody. Takýto náter neobsahuje škodlivé zložky a počas nasledujúcich rokov teda nebude dochádzať k ich postupnému uvoľňovaniu a negatívnemu ovplyvňovaniu kvality pôdy vo vašej záhrade.

barevné pozadí

Ak je práca v záhrade vašou záľubou a súhlasíte s vyššie uvedenými tvrdeniami, tak potom by mala byť farba na drevo do exteriéru rozhodne nanášaná týmito nástrojmi, ktoré pozostávajú z organických rozpúšťadiel. Siahnuť by ste teda mali po štetcoch s prírodnými štetinami. Ak ste sa však rozhodli pre farbu na báze vody, potom je vhodný štetec obsahujúci rozštiepené syntetické štetiny alebo valček v krátkosrstom a zároveň velúrovom variante. Nanášaniu náteru by malo predchádzať stabilné počasie a drevo by malo byť bez známok vlhkosti. Nasleduje fáza brúsenia a tu je potrebné akceptovať jedno zásadné pravidlo. Povrch dreva by mal byť dokonale hladký a pokiaľ brúsenie zanedbáte, utrpí tým predovšetkým estetické hľadisko. Natretý povrch bude hrboľatý, a preto sa brúseniu oplatí venovať o pár minút dlhšie. Počas brúsenia sa prirodzene z dreva uvoľňujú drobné častice a tie je nutné dôkladne odstrániť. Neskôr by mohli spôsobovať neželané odlupovanie farby a taktiež štetec i valček by nemali obsahovať neprídržné častice.

Viac zaujímavých informácií sa dozviete na webovej stránke https://carodreva.sk/.