Chcete zvoliť tie najlepšie okná pre vaše bývanie?

Plastové za sympatickú cenu alebo hliníkové s vysokou životnosťou? Výber okien dokáže byť v súčasnosti naozaj zaujímavý a sú to práve materiály, resp. rámy, ktoré sú faktorom vlastností konkrétnych okien. A každý z nás má v tomto smere možno svojho favorita, pretože každá z dostupných možností má svoje špecifické stránky. A tie je dobré vopred zvážiť, pretože dobré okná dokážu mať životnosť aj 50 rokov, tie najlepšie raz toľko.

budova, okná

Samozrejme pozeráme aj na to, aby konkrétne okná skutočne spĺňali kvalitatívne vlastnosti, ktoré od nich požadujeme primárne.

  • A v tomto smere sa hodí spomenúť fakt, že slovenskí výrobcova a predajcovia musia dodržiavať legislatívu, ktorá má v tomto smere prísne pravidlá a stanovenia. Máloktorá slovenská firma by preto riskovala ich porušenie, čo by pre jej biznis malo určite neželané následky.

Ale späť k veci. Z tejto informácie teda vyplýva, že slovenský spotrebiteľ môže svoju pozornosť plnohodnotne venovať tomu, aký štýl okien sa rozhodne nasledovať. Teda na aký materiál a typ rámov padne jeho finálne rozhodnutie.

oko, ženská tvár, okno

Možno viete, že tou najčastejšou voľbou sú na Slovensku už niekoľko rokov plastové okná. Vidíme ich hlavne v rodinných a panelákových domoch, predstavujú cenovo najprístupnejšie riešenie a výhodný pomer cena / užívateľské vlastnosti. Majú životnosť odhadom niekde v hranici 30 až 50 rokov, prispôsobivý dizajn a spoľahlivé izolačné schopnosti.

Hliníkové okno má trochu inú charakteristiku a význam. Je najlepším riešením primárne pre záujemcov, ktorí požadujú špeciálne zhotovenie okien s veľkorozmernými sklami. Práve tých môže zaujať hliníkové okná cenník LMmont.

  • Hliníkové rámy umožňujú použiť sklá obrovských rozmerov. K ich viditeľným výhodám sa tak radí hlavne originálny a luxusný dizajn.
  • Ich životnosť je v porovnaní s plastom dvojnásobná (80 až 100 rokov) a hliník je odolný materiál, ktorý dlhodobo ustojí aj náročnejšie exteriérové podmienky, pričom si podobne ako plast nežiada náročnejšiu údržbu.