Aké je online vyučovanie jazykov?

Môžeme hovoriť o vyučovaní v zmysle vy a vaši zverenci alebo žiaci, ale môžeme tiež hovoriť do doučovaní, čiže v zmysle vy a vaši učitelia alebo lektori. Dnes sme si vybrali práve tú druhú časť. To znamená, je vôbec prospešné nechať sa doučovať lektorom prostredníctvom napríklad Skypu?notebook online internet.jpg
Musíme sa priznať, túto skúsenosť už za sebou máme. Výhodou je, že sa učíte jazyk z pohodlia vášho domova a nemusíte nikam cestovať. Tým pádom ušetríte váš čas, ale aj peniaze. Navyše ak ste z dediny alebo menšieho mesta, kde sa daný jazyk ani nevyučuje, tento spôsob je asi jediný, ktorý môžete využiť na to, aby ste sa s vašim učiteľom učili gramatiku, či jednoducho len konverzovali.
Čo je naozaj skvelé, dnes sa prostredníctvom sociálnych sietí viete spojiť naozaj s kýmkoľvek. V praxi to znamená, že hodiny angličtiny, francúzštiny, nemčiny, či nebodaj dánčiny alebo švédčiny a iných cudzích jazykov môžete mať s rodeným hovoriacim. No nie je to skvelé?
Okrem toho sa nebudete cítiť nervózny, pretože budete priamo doma.
Nevýhodou ale je, že internetové pripojenie môže byť slabé. Prípadne vás doma môžu rušiť ďalší členovia rodiny. Chápeme, že nie každý býva sám, prípadne zdieľa detskú izbu sám. V kaviarni to tiež môže byť komplikované a ak ste nebodaj z internátu a nie ste skoro nikdy sami, tak tieto hodiny môžu byť trošku problematické.kaviareň žena notebook.jpg
Okrem iného je niekedy ťažšie cez internet vysvetliť gramatické veci, ak potrebujete pracovať so študijnými materiálmi. Hoci dnes už tento spôsob využíva množstvo učiteľov, lektorov a študentov, povedali by sme, že slúži primárne na udržiavanie si ústneho prejavu, čiže vedú sa napríklad cez Skype alebo Werbling konverzácie. Tento spôsob je skvelý a nenáročný, určite ho odporúčame.
Avšak stále sa nájdu i učitelia, ktorí zastávajú názor, že je lepšie sa učiť priamo osobne, to znamená, či už u vás doma, u nich doma alebo na nejakom inom, vami dohodnutom mieste. Každopádne je to len na vás, či nad touto možnosťou začnete uvažovať a či si ju niekedy vyskúšate. My sme však za to, že skúšať treba a možno sa vám to zapáči a už nebudete chcieť prestať!