Ulovíme dravca, či skôr kapra? Máme na výber.

• Pokiaľ ste vášnivým rybárom ale i začiatočníkom, isto Vás poteší ponuka ako kaprové navijáky, ktoré sú veľmi potrebné, ak sa chystáte na lov väčších rýb. Takúto ponuku uvítajú amatéri, ale i pokročilí a dlhoroční rybári, ktorí hľadajú to najlepšie.

rybářský prut

Na výber je veľa navijakov, treba ich rozdeliť na určité kategórie.

S prednou brzdou
Je napríklad navijak značky Daiwa, konkrétne model Daiwa 17 Exceler LT 2500 D, ktorý je takou inováciou zo série Exceler LT. Vravíme o veľmi praktickom produkte, ktorý má nízku hmotnosť, tichý, jednoduchý a ľahký chod, pritom je však pevný a odolný, tento inovovaný model má i väčšiu silu prevodov a vylepšený systém brzdy. Za zmienku stojí i elegantný, moderný dizajn. Jeho technológia je klasikou značky Daiwa, čiže očakávajme skvelé vlastnosti ako systém Light and Tough / ľahký a odolný/, materiál DS5, Air Rotor, anti-reverzný systém a brzda ATD. Cena takéhoto produktu je 107 Euro, no v prípade záujmu máme na výber i veľmi podobné alternatívy rovnakej značky, ktoré sú o niečo lacnejšie. Tento však radíme do kategórie prívlačové.

Preto sa pozrime i na produkt, ktorý je vhodnejší na lov kaprov a kaprovitých rýb.

navijáky

Prvý opísaný model je vhodný skôr na lov dravcov, no pozrime sa na produkt, ktorý uprednostníme pri love kaprovitých rýb, pričom sa takisto jedná o typ s prednou brzdou. Cenovo výhodný je navijak značky Mikado, model Extend 6007, ktorý je priemernej veľkosti a je efektívne silný, preto je doslova ako stvorený na lov rýb, ktoré sa nachádzajú na dne rieky či jazera. Za zmienku určite stojí jeho kompaktnosť a komfortné ovládanie. Je vhodný na diaľkové nahody, kedy ním dohodíme až na vzdialenosť 450 metrov. Skrátka ideálny na lov kaprovitých rýb, ktoré sa nachádzajú od brehu ďalej a vyskytujú sa v hlbších polohách. Cena je výhodná, rovných 50 Euro.