Šípky zaznamenávajú nárast popularity po celom svete. Pre niekoho sú zábavou, niekto v nich vidí plnohodnotný šport. Najlepší šípkari sveta sú už niekoľko rokov profesionáli, ktorých príjmy sú porovnateľné s príjmami špičkových futbalistov. Televízne prenosy podporujú popularitu tohto športu a dostávajú ho tak to povedomia širokej verejnosti. Jednou z najväčších výhod tohto športu je, že si ho môže vyskúšať naozaj každý. Či už v nejakom bare alebo aj priamo v pohodlí domova. Ak si to chcete vyskúšať priamo u vás doma, je to veľmi jednoduché. Potrebujete k tomu iba jeden terč a šípky.
V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete hrať elektronické šípky, alebo tie klasické, ktoré hrajú profesionáli v televízii. Kto už s tým má skúsenosti, tak vám najskôr poradí tie klasické. Rozdiel medzi nimi je v materiáli terča a šípok. Eletronické šípky majú plastové hroty a aj terče sú z plastu. Výhodou tu je, že na terči sa vám zobrazujú body, ktoré ste nahádzali šípkami do terča. Takže si ich nemusíte počítať sami. No tie pravé šípky, ktoré majú podstatne inú atmosféru pri hraní, sú tie klasické. Terč je tu kvalitný sisalový a šípky sú s ostrými kovovými hrotmi. Prvotná investícia, ktorú potrebujete na nákup sisalového terča a šiestich šípiek je do 60 eur.
Je dôležité, aby ste umiestnili terč na stenu v presne stanovenej výške a na zemi si vyznačili odhodovú (vrhaciu) čiaru. Terč je potrebné umiestniť tak, aby stred terča bol vo výške 1,73 m. Odhodová čiara je od steny terča vzdialená 2,37 m. Ak máte plávajúcu podlahu, nalepíte si na to miesto lepiacu pásku a hra sa môže začať. No ešte pre začatím hry musíte myslieť na jednu skutočnosť. Aj keď v televízii triafanie šípiek do terča vyzerá veľmi jednoducho, pre amatérov to je v začiatkoch „trochu“ iné. Často sa stáva, že začiatočník má problém s trafením aj terča samotného, preto je potrebné (vo vlastnom záujme) si zabezpečiť nejakú ochranu okolia terča. V opačnom prípade je stena okolo terča po mesiaci vhodná na rekonštrukciu, ktorá bude drahšia ako terč so šípkami.