Prepravné IBC kontajnery

Pokiaľ skladujete alebo prepravujete potraviny, chemikálie, kozmetiku, lieky, liečivá alebo rôzne iné látky, ktoré sú náchylné na znečistenie alebo poškodenie, určite viete, že je potrebné ich dôkladne zabezpečiť. Bezpečnosť, hygiena a ochrana zdravia je v tomto prípade na prvom mieste a preto je mimoriadne dôležité si dávať pri manipulácií s podobnými látkami pozor. Na zabezpečenie nebezpečných alebo náchylných látok na znečistenie slúži IBC kontajner, ktorého úlohou je ochrana obsahu voči kontaktu so vzduchom, oxidácií alebo ďalšieho spôsobu poškodenia.

IBC kontajnery

IBC kontajnerov je niekoľko druhov a odlišujú sa napríklad svojou odolnosťou. Niektoré sú prispôsobené napríklad na vodu, tekutiny alebo menej nebezpečne látky. Iné zase naopak obsahujú rôzne ventily, vaky a iné techniky, zabraňujúce kontaminácií nebezpečných, horľavých a ďalších chemických látok. Týmito typmi prepravných kontajnerov sa dosiahne maximálna možná bezpečnosť, ochrana, hygienickosť a odolnosť počas prepravy obsahu. Navyše niektoré druhy IBC kontajnerov poskytujú aj možnosť chladenia, takže nehrozí napríklad pokazenie umiestnených potravín, liekov a iných.

skladovacie kontajnery

Väčšina kontajnerov typu IBC sa dá uzamknúť a má hrubšie či niekedy až dvojité steny, aby boli naozaj odolné aj voči nebezpečným chemikáliám, ktoré by bežný prepravný kontajner svojím pôsobením rozleptali. Rovnako dôležitá je aj ich schopnosť udržať väčšiu záťaž, čo umožňuje zároveň ich možnosť naskladania na seba, čím sa ušetria skladovacie priestory. Výhodou však je to, že aj napriek tomu, že udržia veľké hmotnosti záťaže, samotné kontajnery sa nevyznačujú ťažkou váhou, ale sú pomerne ľahké. Na každom IBC kontajneri sa nachádzajú taktiež manipulačné prvky, či už vo forme vonkajšej konštrukcie, prípadne iného spôsobu úchytu, ktorý zabezpečuje pohodlné manipulovanie. Tieto kontajnery sa vyrábajú z antibakteriálnych a recyklovateľných materiálov a po správnom očistení je možné ich používať opätovne.