Prečo sú muži v manželstve nespokojní?

1. Nechceme s nimi spávať.
Pre mužov je intímny kontakt veľmi dôležitý. Vďaka nemu sa cítia byť potrební a milovaní. Ak ho nemajú dostatok, prejavuje sa to v ich podráždenosti, nervozite či dokonca únikom za milenkou. Musíme si priznať, milé ženy, že sex je pre mužov veľmi dôležité a bez neho to skrátka nie sú oni.

milenci.jpg

2. Neustále chceme riešiť nepodstatné veci.
Pre nás, samozrejme, podstatné sú. No ak muž príde vyčerpaný z práce a my naňho vybalíme to, že zabudol kúpiť rožky, jeho nálada môže klesnúť na bod mrazu. Najmä, ak je to na dennom poriadku. Nemyslíme tým kúpu rožkov. Myslíme tým to, že naňho vyblafnete všetko, čo vás trápi a ťaží hneď vo dverách a váš drahý si ani nestihne sadnúť. Verte, nepôsobí to naňho príjemne a časom nebude ani na vás, keď sa vám začne postupne vzďaľovať.
3. Výčitky.
To my ženy robíme niekedy rady. Vyčítame a kritizujeme. Nie že by sme chceli úmyselne uškodiť. V domnienke, že sa snáď partner zmení alebo nám začne venovať väčšiu pozornosť, ho začneme kritizovať aj pre veci, pre ktoré by sme naozaj nemuseli. Sem-tam je to, samozrejme, vhodné, aby nezaspal na vavrínoch. No kričať kvôli nezdvihnutej doske?

pár.jpg

4. Chýba im pochvala.
Hoci sa o nezdá, každý muž chce aspoň raz za čas počuť od svojej ženy pochvalu. Ústnu, v štýle aký je skvelý otec, úžasný manžel, silný a ambiciózny, alebo verný a priateľský ku každému, koho stretne. Verte nám, muž má hneď lepšiu náladu a ochotu spraviť aj to, čo by za iných okolností nechcel . Napríklad nám viac pomohol s upratovaním, ak by cítil, že si ho z to vážite a dáte mu to patrične najavo.
5. Chýba im romantika.
Možno ste si práv teraz povedali, že čo to má znamenať? No je to skutočne tak. Potrebujú objatie i bozky. Sú ako malí chlapci, stále chcú cítiť teplo a mäkkosť ženského tela a pritúliť sa, či nechať sa vypočuť. Skúste im aj vy pripraviť nejaké to romantické prekvapenie a uvidíte, ako zareagujú! Veríme, že pozitívne.