Plná taška aj peňaženka zároveň

Na prvý pohľad sa nám môže zdať oblečenie v „sekáčoch“ veľmi neprehľadne, chaoticky usporiadané. Ak chcete byť úspešný, treba byť trpezlivým a mať veľmi dobré oko. Pred takýmto nákupom je výhodou pripraviť sa naň. Ako je to myslené? Pohodlne sa oblečte, aby sa vám oblečenie ľahko dalo vyzliecť popri skúšaní rôznych vecí. Keďže pri preberaní môžete stráviť aj hodiny, je potrebné, aby ste sa pohodlne cítili. Váš outfit by mal pozostávať z jednoduchých, monotónnych farieb, aby ste si prípadnú vec vedeli zladiť a tak sa rozhodnúť, či ste ochotní si ju kúpiť. Keď si oblečiete niečo farebné, vzorované kúsky, ťažko si to dokážete predstaviť. Ďalšou užitočnou radou je zobrať si vlastné tašky. Najlepšie je, ak si so sebou zoberiete látkové tašky. Často sa stáva, že si kúpite viac vecí ako očakávate, a v tom prípade by vznikalo skutočne veľké množstvo odpadu.

oblečení

Čoho sa držať pri nákupe?
Veľkosť vôbec nie je dôležitá. Veci v „sekáči“ sú nosené, a teda sú aj prané. To znamená, že veci sa časom zmenšili a nezodpovedajú tej pôvodnej veľkosti. Celkovo záleží aj od značky. Nájdete tam napríklad aj také, ktoré sa už nevyrábajú, také, ktoré sú už naozaj staršími kúskami. Stačí, ak si vec k sebe priložíte a zhodnotíte, či by vám sedela. Ak je aj niečo väčšie, ako zvyčajne nosíte, skúste si to vyskúšať. Vždy sa to dá využiť ako oversize kúsok. Každému sa páči niečo iné a v tom je to čaro.

Určite neberte všetko, čo vidíte. Na to, aby ste si to kúpili, sa vám to naozaj musí páčiť. Materiál, strih, kombinovanie, farba,… Nie je dobré, ak si niečo kúpite a potom vám to zase iba leží v skrini bez využitia. Keď ste na pochybách, tak si to jednoducho nevezmite. Produkovali by ste tak iba ďalší odpad, a to sa nezhoduje s myšlienkou takýchto obchodov. Vyhodili ste zbytočné peniaze, hoci je to stále menej ako keby ste kúpili novú vec.

Obchody sú rozdelené na dámske, pánske a detské oddelenia. Neznamená, že keď ste žena, musíte nakupovať len v dámskom oddelení. Choďte sa pozrieť všade. Aj na detskom oddelení sa občas nájde niečo, čo sa vám zapáči. Môžete tam niekedy nájsť aj vec, ktorá sa tam omylom ocitla a mala byť úplne niekde inde. Veď bola by ju škoda nenájsť!

krám

Verím, že ste tu našli užitočné a povzbudivé slová. Nebojte sa ísť nakupovať do Second handov, iba z toho dôvodu, že je tam veľa starého oblečenia. Toto už dávno neplatí. Na mnohých kúskoch ani nevidno, že nie sú značkové a kúpili ste ich za pár eur.