Pekné hliníkové okná treba ukázať svetu

Cena hliníkových okien lmmont.sk nie je najnižšia a navyše vyzerajú výborne, takže je veľká škoda ich zatajiť. Takto budú mať z vašich moderných okien radosť akurát tak okoloidúci. No a predsa pre nich, ste svoj byt pravdepodobne nerekonštruovali.
Žena v čiernom oblečení sedí pri obrovských oknách s veľkými rámami.jpg

Ako ich nezakryť ?

Žalúzie, závesy a záclony slúžia na to, aby nám do bytu nevideli susedia a ľudia z ulice. V lete vďaka nim môžeme zabrániť prehrievaniu nášho príbytku a v zime dokážu zabrániť vzniku prievan. Nemôžeme im teda uprieť ich funkčné vlastnosti. Nepochybne môžu taktiež vyzerať pekne, takže ani estetická stránka nie je na zahodenie. Na druhej strane však všetky tieto tri veci, teda záclony, žalúzie aj závesy, zakryjú okná tak, že z nich neuvidíte absolútne nič. Navyše opticky zmenšujú priestor. Ako teda vyriešiť túto komplikovanú situáciu? No, máte dve možnosti. Prvou je to že žalúzie a ostatné „kryty“ okien, budete pravidelne odhŕňať. Je to asi to najjednoduchšie riešenie, no povedzme si úprimne, kto by ráno myslel na takéto veci. Veď sme radi, že vôbec vstaneme z postele a stihneme na poslednú chvíľu dobehnúť do práce. Omnoho estetickejším a aj praktickejším riešením, sú preto veľké žalúzie, ktoré však nie sú pripevnené priamo na oknách, ale asi v tridsať centimetrov vzdialenosti od nich. Pripevňujú sa na garníž, ktorý je od steny o trošku ďalej. Takéto žalúzie krásne zväčšia priestor, nezakryjú okná a navyše, nie ej šanca, aby ste ich zabudli odhrnúť, pretože by ste v byte mali absolútnu tmu.
Žena v kvetovanom tričku sedí pri okne a pozerá cez neho von.jpg

Hliníkové rámy sa snažte čo najviac zvýrazniť

Tak a teraz ešte na chvíľku k samotným hliníkovým rámom. Veď predsa o nich hovoríme celý čas. Hliníkové okná patria k tým veľmi praktickým. O tom nemôžeme pochybovať. Mnohí ľudia si ich však zaobstarávajú hlavne preto, že sú naozaj, ale naozaj veľmi pekné. Hliník sa krásne leskne a okná tak vyzerajú veľmi luxusne. Takže ak ešte len premýšľate o tom, ako interiér doladiť do dokonalosti, hliníkové okná sú tým pravým riešením.