Osviežte si tvár

Na vonkajšie osvieženie pokožky slúžia takzvané pleťové spreje. Tie obsahujú hydratačné látky, vďaka ktorým si vaša pleť udrží potrebný dostatok vody, takže nebude suchá. Sú obohatené o minerálne látky, vitamíny a niektoré aj o výťažky z ovocia, zeleniny, či byliniek. Tieto látky sa postarajú o vyživené pokožku, ktorá bude pôsobiť sviežim dojmom aj pri tých najväčších horúčavách. Pri výbere konkrétneho prípravku, sa pokúste nájsť kozmetiku na čisto prírodnej báze s prídavkami vitamínov, alebo kyselinou hyalurónovou. Takto zabijete dve muchy jednou ranou.
 
bubliny

Kedy a ako pleťové spreje používať
 
Pleťový sprej, by ste mali mať stále po ruke. V drogérií dostanete aj rôzne mini balenia, ktoré sa zmestia do každej kabelky, či vrecka. Prvú aplikáciu praktizujte vždy ráno, po vyčistení pokožky, ale ešte pred nanesením Mejkapu. Vašu tvár totiž dokonale pripraví na nanesenie mejkapu. Počas dňa po pleťovom spreji siahnite vždy, keď vám bude horúco, alebo pocítite, že vaša tvár je nepríjemne suchá. Sprej držte od tváre aspoň vo vzdialenosti pätnásť centimetrov. na vašu tvár dopadne len jemný vodný prášok. Tak zabránite tomu, aby vám zmyl mejkap, či očné tiene. Poriadnu dávku pleťového spreju použite aj pred spánkom. Tvár si však najprv dôkladne vyčistite bežnými prípravkami.

opalovací krém
 
Domáci pleťový sprej
 
Tento prípravok si bez problémov pripravíte i doma. Tak budete mať istotu, že sa v ňom nenachádzajú žiadne konzervačné látky, alebo iná chémia. Základnou surovinou je minerálna voda. Kúpte si klasickú minerálku určenú na pitie. Je dobré siahnuť po kvalitnej značke, s vysokým obsahom minerálov. Presné zloženie nájdete aj na jej obale. Do fľaštičky z rozprašovačom nalejete vodu, do ktorej pridáte mätu, alebo iné bylinky. Mäta vás však osvieži asi najlepšie. Nebojte sa pridať aj štipku soli. Ideálna je napríklad čierna himalájska, lávová soľ.