Nová spálňa? Na toto nezabudnite

V spálni sa prevažne spí, preto mnohí ľudia zabúdajú na to, že aj v tejto miestnosti v ich dome, je veľmi dôležité, aké svetlo v nej bude. Svetlo, ktorým si v spálni svietite napríklad tesne pred spaním, ovplyvňuje váš kvalitný spánok. To, ktoré zapnete v noci, keď idete napríklad na toaletu alebo sa napiť vody do kuchyne, vám dokonca môže brániť v opätovnom zaspávaní. Kvôli týmto veciam sa v prvom rade preto vyhýbajte ostrému bielemu svetlu a svetlu takému, ktoré v sebe obsahuje modré svetlo. Ideálne je teplé led osvetlenie. Najlepšie také, ktoré viete stlmiť, teda nastaviť jeho intenzitu podľa toho, čo momentálne v spáli robíte.

Spálňa s posteľou a dvoma bodovými svetlami

Urobte si dostatok priestoru

Posteľ, dva nočné stolíky a jedna skriňa. Nič viac vo svojej spálni nepotrebujete. Spálne, v ktorých sa musíte presúvať len po presne vyhranených úzkych „chodníčkoch“, nie sú ani pohodlné a ani pekné. Preto myslite na to, aby ste si v spálni nechali dostatok voľného a nezaprataného priestoru. Uvidíte, bude vám spať lepšie.

Spálňa v podkroví s dvoma oknami a balkónovými dverami

Priestor budete potrebovať aj vo vašej posteli

Pri výbere postele taktiež pozerajte na to, koľko priestoru vám poskytuje. Pod nohami aj nad hlavou, by ste mali mať ideálne až dvadsať centimetrov priestoru. Po bokoch, teda z oboch strán, minimálne tridsať centimetrov. Ak v posteli spíte dva, tieto čísla si musíte vynásobiť dvakrát. Myslite aj na to, že ak sa v noci radi prevaľujete, mali by ste si zaobstarať ešte o niečo väčšiu a priestrannejšiu posteľ. Verte, je to veľmi dôležité. Ak okolo seba nemáte dostatok priestoru, nikdy sa vám nebude spať na tisíc percent dobre, pohodlne a kvalitne.