Akú konštrukciu moto-prilby vybrať?

Našej motorke a nášmu štýlu jazdy je vhodné prispôsobiť výber vhodnej moto-prilby. Aj prilba totiž v súčasnosti poskytuje rozdielne a originálne vlastnosti. Nemyslíme tým len nutnosť zamerať sa na konkrétnu značku ako napr. HJC či na kvalitatívne vlastnosti, ale tiež na samotnú konštrukciu prilby a na to, k akému typu jazdy je primárne určená. Táto charakteristika je však častokrát vidieť už voľným okom, helmy sa totiž vzájomne odlišujú aj svojim dizajnom.
Aké najznámejšie možnosti teda v prípade konštrukcií poznáme? A v neposlednom rade, v čom spočíva ich primárny účel?Motorkár, príroda
Otvorené prilbysú klasikou, avšak výhradne pre motorky s nižším výkonom motora, respektíve https://support.google.com/adwords/answer/2476688%3Fco%3DADWORDS.IsAWNCustomer%253Dfalse%26hl%3Dcs nie pre jazdu vyššou rýchlosťou. Tento typ totiž neposkytuje taký vysoký stupeň ochrany, ako „integrálky“, ktorým sa budeme venovať ochvíľu. Tieto otvorené ale môžu disponovať tiež plexisklom. V prípade typu bez „plexi“ sa odporúča nosiť okuliare.
Integrálnesa radia k favoritom, a to hlavne z hľadiska športových, rýchlejších motoriek. Ako bolo načrtnuté vyššie, poskytujú veľmi vysoký stupeň ochrany. To je spôsobené ich konštrukciou, ktorá chráni komplet celú hlavu vrátane tváre. Tým pádom je vyriešená napríklad aj ochrana pred hmyzom či nárazovosťou vetra pri väčšej rýchlosti.Motorkár v meste
Výklopné, respektíve vyklápacie prilby sú veľmi sympatickou alternatívou tých integrálnych. Tešia sa rastúcej popularite najmä z dôvodu, že poskytujú v podstate totožný stupeň ochrany, ale s tým rozdielom, že sa dajú na rozdiel od uzavretých „integrálok“ vyklápať. Táto stránka je nápomocná najmä pri dlhšej trase.
Športovo-cestnémodely sa vyznačujú spravidla výbornou aerodynamikou a sú primárne určené za spoľahlivú (a zároveň komfortnú) ochranu pri vyššej rýchlosti. Tieto typy sa ale nedajú tak presne zaškatuľkovať. Môžu sa líšiť použitým materiálom, výbavou (a to aj tou technologickou) a vlastne tiež originalitou z hľadiska konkrétneho výrobcu či značky.