Ako nevychovať neschopného človeka

Keď sa poobzeráte okolo seba určite zistíte, že mnohí rodičia pokazili na výchove svojho dieťaťa kadečo. Veď nikto nemá patent na výchovu, hoci sa bude snažiť neviem ako veľmi.
No základom každej výchovy by mal byť predpoklad, že vychováme SAMOSTATNÉHO ČLOVEKA, ktorý sa vie o seba postarať. A aj o ostatných v prípade, že to budú potrebovať. mamička bozkáva syna
A práve tu často tá výchova zlyháva. Dosť často sa to deje práve u chlapcov, pretože ich mamy robia všetko za nich. Synáčik príde domov a mamička mu naberie jesť. Neodprace si sám zo stola, ale ona to pekne odprace zaňho. Aby niečo odložil naspäť do chladničky, to snáď ani neexistuje. Nevie si sám po sebe odpratať. To je samostatný človek? Nie, s týmto človekom bude mať jeho žena ešte veľa roboty, kým ho naučí odpratávať si po sebe. To sú podľa mňa základné veci, ktoré by mal byť schopný každý človek. Nie, spoliehať sa na ženu, že všetko poodkladá alebo poumýva. Keď niekto niečo zašpiní, minie alebo niečo podobné, nech si to po sebe odprace. Žiadna slúžka nebude chodiť, aby to odpratávala.
Okrem toho, že si niektorí chlapi nevedia ani nájsť jedlo v chladničke a žena mu musí nájsť, ohriať a nabrať, lebo on to nezvládne. Keď otvorí chladničku, tak tam vraj nič nie je.
Alebo také vychovanie, že na všetko sa pýta svojej mamy. Kde mám ponožky? Kde mám trenky? Kde je hento a kde nájdem hento? Ten človek nebýva v tom dome? Podľa mňa áno a tým pádom by si mal veci odpratávať na jedno miesto, ktoré je na to určené. Potom by sa nemusel vypytovať, kde je to a tamto. Podľa mňa jednoduchá rovnica.tehotenské brucho
Preto sa snažte vychovať zo svojich synov samostatné osoby, ktoré budú vedieť po sebe odpratať a aj nájsť to, čo potrebujú. Aby sa nespoliehali neustále na druhých, ale aby sa vedeli samy o seba postarať. Potom vám budú vaše nevesty neuveriteľne vďačné. Aj vy by ste boli. Keď je to chlap tiež musí po sebe odpratávať. To nie je len ženská vec, ale samostatnosť.